Вхід

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.

Історичні події

  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: INSERT into captcha_sessions (uid, sid, ip_address, timestamp, form_id, solution, status, attempts) VALUES (0, '0ffd5bcab45e78dd7c6a4ae44c3f2390', '54.158.208.189', 1539842306, 'user_login_block', '16524ca23ae239b5ac8da04146ef2983', 0, 0) in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 99.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE captcha_sessions SET token='d229808d8e63bd5545e31eaf525edeac' WHERE csid=10709959 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.module on line 216.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT status FROM captcha_sessions WHERE csid = 10709959 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 129.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT status FROM captcha_sessions WHERE csid = 10709959 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 129.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE captcha_sessions SET timestamp=1539842306, solution='FdCSK' WHERE csid=10709959 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 111.

Куріння: легше не починати, аніж кинути

Немає нічого простішого, ніж кинути курити. Я сам робив це дуже багато разів, - пише відомий класик. Скільки курців щодня витягують з пачки цигарку з думкою, що час уже кидати, утім, на цьому добрі наміри і завершуються. Практика показує, що люди не можуть позбутися шкідливих звичок, доки грім не вдарить по-справжньому і не буде серйозної мотивації.

Жодна залежність не виліковується

- Куріння – це одна із залежностей, - розповідає лікар-нарколог обласного наркологічного диспансеру Ігор Лазук, - а жодна залежність не виліковується. Ми можемо досягти лише чіткої ремісії, тобто утримування на певний час. Проте з’явилась цигарка і людина знову береться за старе. Звісно, коли трапляються обставини, пов’язані з питаннями життя і смерті, це сильно впливає. До прикладу, курив чоловік усю війну, а стався інфаркт - і спонтанно кидає, тому що страшно. Або ж дружина іде від нього – також мотивація. Хоча з часом може забути і курець знову зривається. Звичайно, на початкових стадіях позбутися тютюнозалежності легше.

За статистикою, близько 70% школярів пробували курити

Як і у будь-якій залежності, тут головне психотерапевтична дія. Звичайно, лікар для цього потрібен, проте пацієнт повинен бути свідомо налаштований на те, щоб кинути курити. Дуже часто тютюнозалежні хочуть, щоб це зробили за них. Думають, що можна прийти, закодуватися і все. Навіть кодування передбачає, що певний час людина не курить і лише потім можна проводити сеанс. Пацієнта вводять у гіпнотичний транс, запевняють, що кожна затяжка викликатиме спазм у горлі. У цей момент беруть цигарку, пацієнт вдихає дим, починає кашляти і таким чином виробляється негативна реакція на тютюн.

"Кину курити з нового року"

Часто курці ставлять собі умовні терміни – почати нове життя без нікотину з понеділка, нового місяця чи нового року. Проте, поки до зими далеко, така перспектива справді здається втішною, ніби з першого січня курити захочеться менше. ТА, якщо ви справді хочете почати життя з нової сторінки, готуватися до цього потрібно заздалегідь, адже різко кинути все одно не вдасться.

- Я справді символічно кинула курити в останній день року, - розповідає 29-річна чернівчанка Оксана. -  Це допомагає психологічно. Проте готувалася до такого кроку поступово. Зменшувала кількість викурених цигарок, намагалася більше займатися фізкультурою. Я курила зі студентських років, близько десяти років, проте фізичного нездужання після відмови від нікотину не відчувала, лише психологічну потребу. Звикла, що під час роботи роблю перерву на перекур. Але я намагалася просто зробити невеличку перерву. Коли хотілося узяти цигарку, купувала льодяники чи жувальну гумку. Вже не курю більше року і повернутися до шкідливої звички не хочеться. Гадаю, що мені допоміг приклад мого дідуся, він курив усе життя, а коли народилася я, кинув раз і на завжди – така ось сила волі.

Новий день – мінус одна цигарка

- Є дуже багато методик, щоб позбутися тютюнової залежності, - розповідає Ігор Лазук. – Часто використовують замісну терапію, до прикладу, антинікотинові жуйки, що викликають подібний ефект, що і цигарка, просто є менш токсичними. Електронні сигарети, які часто рекламують, вважаю неефективними, адже звичка полізти у кишеню за цигаркою і узяти її до рота все одно залишається. Можна також вести щоденник – записувати, скільки цигарок іде кожного дня і поступово зменшувати проміжки часу між кожною цигаркою. Або щодня виймати з пачки одну цигарку і таким чином готувати організм до того, щоб цілком відмовитися від нікотину.

Легше не починати курити, ніж кинути

- Починати потрібно з профілактики та виховання, - підсумовує лікар. – Краще ніколи не пробувати курити, ніж потім кидати. Це рівень культурного виховання у нашій країні. Перш за все це стосується тих, хто подає приклад, - у нас курять лікарі, вчителі. Діти, коли граються у дорослих, скручують з паперу іграшкові цигарки і таким чином зображають маму чи тата. Підлітки не сприймають і не розуміють цю проблему, вони бачать рекламу, бачать дорослих і не усвідомлюють, що це справді шкодить їхньому здоров’ю. Щоб змінити свідомість населення, потрібно, щоб виросло одне здорове покоління. Якщо одне покоління кине курити, то наступне вже не матиме проблем.

Ольга СКЛЯРЧУК

Джерело: http:// vidido.ua