Вхід

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.

Історичні події

Якщо правильно побудувати енергодім, можна економити до 80 відсотків на комунпослугах

Попри те, що палювальний сезон вже позаду, проблеми з комунальними платежами все одно у всіх на вустах. Коли комунальники беруть за свої послуги чимраз більше, чернівчани починають шукати способи економити. І якщо мешканці багатоповерхівок вимушені миритися із неякісними послугами та незрозумілими рахунками комунальників, то у мешканців особняків є альтернатива. Нині лише й мова про енергозбереження. Тож "Погляд" вирішив порахувати, скільки ж коштуватиме незалежність від комунальних служб.

Сонячна батарея для електрики – невигідно

Аби використати енергію сонця й перетворити її на електричну, достатньо встановити на даху чи стіні будинку так звані сонячні фотоелектричні модулі. Простіше кажучи, сонячні батареї.

– Принцип роботи такої батареї полягає в прямому перетворенні сонячного випромінення в постійний електричний струм, – пояснює директор ТОВ "Клімат стиль сервіс" Любомир Одинак. – Цю енергію використовують різні споживачі постійного струму, вона зберігається в акумуляторних батареях для подальшого використання, а інвертор перетворює її в змінний струм напругою 220В. Установку виготовлено із стійких до кліматичних умов матеріалів. Вона прослужить 20 років.

Мушу зазначити, що наразі встановлювати таку систему для електропостачання не надто вигідно. Коштуватиме вона 7-14 тисяч доларів, а окупиться тільки через 20 років.

Система опалення та водонагріву окупиться за 1,5 року

Сама по собі автономна сонячна система гарячого водопостачання і опалення – це сонячний автономний колектор (скляні трубки, які абсорбують сонячну енергію і перетворюють її в теплову, передають її носію, який переносить, своєю чергою в акумулюючий бак). Ця система не є основною, а, радше, допоміжною. Окрім цього, складовою системи є котел (електричний, газовий чи на твердому паливі). Коли надворі хмарно, чи, приміром, вночі, коли немає сонця, автоматична система, яка керує всією геліосистемою, вмикає допоміжні елементи системи. Система є економною. Коли взимку надворі сонячно, то для нагрівання води й опалення вмикається тільки геліопроектор.

Ціна питання

Солярна система електропостачання

Вартість: 7-14 тисяч доларів (плюс 10% за встановлення)

Економія: 1 Ват – 3 долари

Окупиться за 20 років

Сонячна система опалення та водонагріву

Вартість: 3-7 тисяч доларів (плюс12-25% за встановлення)

Економія: до 30 відсотків

Окупиться за 3-5 років

МДМ-панелі

Вартість: 200-300 доларів за кв. м

Економія: 30-40% під час будівництва та до 30% - енергозбереження

Термоплита

Вартість: від 160 гривень за кв. м

Економія: до 30%

ПЛЕН

230-300 гривень за кв. м

Економія: до 20%

– Щодо вартості, то вона залежить від того, скільки готовий заплатити замовник й якого ефекту він хоче, – розповідає Любомир Одинак. – Ось, приміром, нещодавно встановлював систему на гаряче водопостачання (два колектори, 30 трубок і бойлер на 600 літрів), вона обійшлася у 5 тисяч доларів. Це стандартна система, однак замовник вирішив зекономити на автоматиці. Автоматична система контролю найдорожчий елемент і коштує вона близько 2-3 тисяч доларів. За встановлення доведеться заплатити від 12 відсотків (якщо простий монтаж) до 25 відсотків від загальної суми.

Ефективність системи: на водонагрівання економія 100 відсотків, опалення – до 35 відсотків (якщо площа будинку близько 150 квадратних метрів). Окупність системи – від 1,5-4 років.

Стелю зігріє ПЛЕН

− ПЛЕН - це плівковий надтонкий електронагрівальний елемент, який використовують як основний засіб для економічного та ефективного опалення приміщень будь-якого призначення. Завдяки оригінальності конструкції система надзвичайно проста, надійна і довговічна, − розповідає приватний підприємець, інженер, Анатолій Санніков. -  Систему монтують на стелі, після чого її можна або декорувати, або залишити так. Кріпити елементи системи можна навіть степлером – все залежить від конструкції і матеріалу стелі.

Система за допомогою інфрачервоного випромінювання гріє навколишні предмети, а не повітря, як це часто буває в інших опалювальних системах. Елементи мають ширину 50 см і довжину від 1,35 м до 4,15 м. Для нормального обігріву (+20° С) потрібно покрити елементами системи 50 -60% поверхні стелі.

Щоб ПЛЕН працював ефективно, висота стелі в приміщені не повинна сягатим більше як 3,5 м. 
За 40 хвилин система здатна збільшити температуру в приміщенні з економного режиму на 10° С. Це особливо актуально в приміщеннях, де ви буваєте епізодично,  за необхідності можливе переведення приміщення знову в економний (низькотемпературний) режим.

Якщо ж стелю не планується переробляти, можна застосувати гріючі панелі, які кріплять до стелі або до стіни.

Ціна - 230-300 грн. за кв. м

З чого зробити стіни

МДМ-панелі

МДМ-панелі - це універсальні конструктивні елементи для спорудження котеджів, багатоповерхових споруд та полегшених надбудов. МДМ-панелі використовують для зведення несучих і внутрішніх стін, плит перекриття, сходів та скатів даху. Тришарова конструкція (пінополістирол, стальна сітка, шар бетону) забезпечує високу міцність, тепло- та звукоізоляцію. Габаритні розміри панелі - 1,2 м на 3 м, з товщиною ізоляцій від 10 до 20 см.

Ціна 200-300 у. о. за 1 кв. м будинку.

Термоблоки

Термоблок – це елемент будівництва у формі порожнистого пінополістирольного блоку з розмірами 1х0,25х0,25 м. Завдяки конструктивним особливостям з окремих блоків легко і швидко складають міцну конструкцію. В порожнину блоку заливають бетон, за необхідності укріплюють за допомогою арматури. Через високу пластичність термоблоків з них можна легко скласти стіни будь-якої форми.

Якщо порівнювати витрати на будівництво термобудинку та традиційного цегляного будинку з аналогічною площею та теплозберігаючими властивостями, то економія може скласти 30-50% вартості.

Система опалення підійде будь-яка, а витрати на опалення скоротяться приблизно вдвічі порівняно з традиційним будинком з цегли чи бетону.

Якщо утеплити стіни, можна зекономити 1,5 тисячі гривень на рік

Термоплита

− Термоплита – це плита з пінопласту, в яку заварено облицювальну плитку. Товщина плити - 9,5 см. Кріплять її до стін з будь-якого матеріалу (дерево, бетон, цеглу, піноблок) на швидко монтажні дюбелі чи саморізи. Монтувати плити можна в будь-коли. Єдине, що розшивку швів - завершальний етап монтажу - бажано проводити за плюсової температури, оскільки там використовується клеєва основа, - розповідає  співвласник компанії  КЛП «Термодім» Вадим Ситніков. - Колір облицювальної плитки може бути будь-який. Таким чином можна і утеплити, і декорувати дім.

Щоправда, термоплити найчастіше використовують для утеплення одно-двоповерхових будинків. Стіни багатоповерхівок утеплити таким чином проблемніше, але можливо.

Теплоізоляційна штукатурка

Альтернативою пінопласту та іншим видам утеплення стін є теплоізоляційна штукатурка. Її застосовують для зовнішнього та внутрішнього утеплення стін чи вирівнювання з ефектом утеплення та звукопоглинання. Її можна наносити на стіни з цегли, бетону, блоків та інших матеріалів і навіть дерево.

Юлія ХОРОШУН, Уляна ДЕЛІКАТНА


Джерело: http://vidido.ua