Вхід

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.

Історичні події

  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: INSERT into captcha_sessions (uid, sid, ip_address, timestamp, form_id, solution, status, attempts) VALUES (0, 'cf239c1e1666f56c8613d08b87856dbc', '54.158.208.189', 1539841374, 'user_login_block', '71ef999287ec14654c211f99dc0e14ed', 0, 0) in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 99.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE captcha_sessions SET token='70c1c9fc8c9928fd110e50dee8386bee' WHERE csid=10709691 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.module on line 216.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT status FROM captcha_sessions WHERE csid = 10709691 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 129.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT status FROM captcha_sessions WHERE csid = 10709691 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 129.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE captcha_sessions SET timestamp=1539841374, solution='2QhMH' WHERE csid=10709691 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 111.

Якщо правильно побудувати енергодім, можна економити до 80 відсотків на комунпослугах

Попри те, що палювальний сезон вже позаду, проблеми з комунальними платежами все одно у всіх на вустах. Коли комунальники беруть за свої послуги чимраз більше, чернівчани починають шукати способи економити. І якщо мешканці багатоповерхівок вимушені миритися із неякісними послугами та незрозумілими рахунками комунальників, то у мешканців особняків є альтернатива. Нині лише й мова про енергозбереження. Тож "Погляд" вирішив порахувати, скільки ж коштуватиме незалежність від комунальних служб.

Сонячна батарея для електрики – невигідно

Аби використати енергію сонця й перетворити її на електричну, достатньо встановити на даху чи стіні будинку так звані сонячні фотоелектричні модулі. Простіше кажучи, сонячні батареї.

– Принцип роботи такої батареї полягає в прямому перетворенні сонячного випромінення в постійний електричний струм, – пояснює директор ТОВ "Клімат стиль сервіс" Любомир Одинак. – Цю енергію використовують різні споживачі постійного струму, вона зберігається в акумуляторних батареях для подальшого використання, а інвертор перетворює її в змінний струм напругою 220В. Установку виготовлено із стійких до кліматичних умов матеріалів. Вона прослужить 20 років.

Мушу зазначити, що наразі встановлювати таку систему для електропостачання не надто вигідно. Коштуватиме вона 7-14 тисяч доларів, а окупиться тільки через 20 років.

Система опалення та водонагріву окупиться за 1,5 року

Сама по собі автономна сонячна система гарячого водопостачання і опалення – це сонячний автономний колектор (скляні трубки, які абсорбують сонячну енергію і перетворюють її в теплову, передають її носію, який переносить, своєю чергою в акумулюючий бак). Ця система не є основною, а, радше, допоміжною. Окрім цього, складовою системи є котел (електричний, газовий чи на твердому паливі). Коли надворі хмарно, чи, приміром, вночі, коли немає сонця, автоматична система, яка керує всією геліосистемою, вмикає допоміжні елементи системи. Система є економною. Коли взимку надворі сонячно, то для нагрівання води й опалення вмикається тільки геліопроектор.

Ціна питання

Солярна система електропостачання

Вартість: 7-14 тисяч доларів (плюс 10% за встановлення)

Економія: 1 Ват – 3 долари

Окупиться за 20 років

Сонячна система опалення та водонагріву

Вартість: 3-7 тисяч доларів (плюс12-25% за встановлення)

Економія: до 30 відсотків

Окупиться за 3-5 років

МДМ-панелі

Вартість: 200-300 доларів за кв. м

Економія: 30-40% під час будівництва та до 30% - енергозбереження

Термоплита

Вартість: від 160 гривень за кв. м

Економія: до 30%

ПЛЕН

230-300 гривень за кв. м

Економія: до 20%

– Щодо вартості, то вона залежить від того, скільки готовий заплатити замовник й якого ефекту він хоче, – розповідає Любомир Одинак. – Ось, приміром, нещодавно встановлював систему на гаряче водопостачання (два колектори, 30 трубок і бойлер на 600 літрів), вона обійшлася у 5 тисяч доларів. Це стандартна система, однак замовник вирішив зекономити на автоматиці. Автоматична система контролю найдорожчий елемент і коштує вона близько 2-3 тисяч доларів. За встановлення доведеться заплатити від 12 відсотків (якщо простий монтаж) до 25 відсотків від загальної суми.

Ефективність системи: на водонагрівання економія 100 відсотків, опалення – до 35 відсотків (якщо площа будинку близько 150 квадратних метрів). Окупність системи – від 1,5-4 років.

Стелю зігріє ПЛЕН

− ПЛЕН - це плівковий надтонкий електронагрівальний елемент, який використовують як основний засіб для економічного та ефективного опалення приміщень будь-якого призначення. Завдяки оригінальності конструкції система надзвичайно проста, надійна і довговічна, − розповідає приватний підприємець, інженер, Анатолій Санніков. -  Систему монтують на стелі, після чого її можна або декорувати, або залишити так. Кріпити елементи системи можна навіть степлером – все залежить від конструкції і матеріалу стелі.

Система за допомогою інфрачервоного випромінювання гріє навколишні предмети, а не повітря, як це часто буває в інших опалювальних системах. Елементи мають ширину 50 см і довжину від 1,35 м до 4,15 м. Для нормального обігріву (+20° С) потрібно покрити елементами системи 50 -60% поверхні стелі.

Щоб ПЛЕН працював ефективно, висота стелі в приміщені не повинна сягатим більше як 3,5 м. 
За 40 хвилин система здатна збільшити температуру в приміщенні з економного режиму на 10° С. Це особливо актуально в приміщеннях, де ви буваєте епізодично,  за необхідності можливе переведення приміщення знову в економний (низькотемпературний) режим.

Якщо ж стелю не планується переробляти, можна застосувати гріючі панелі, які кріплять до стелі або до стіни.

Ціна - 230-300 грн. за кв. м

З чого зробити стіни

МДМ-панелі

МДМ-панелі - це універсальні конструктивні елементи для спорудження котеджів, багатоповерхових споруд та полегшених надбудов. МДМ-панелі використовують для зведення несучих і внутрішніх стін, плит перекриття, сходів та скатів даху. Тришарова конструкція (пінополістирол, стальна сітка, шар бетону) забезпечує високу міцність, тепло- та звукоізоляцію. Габаритні розміри панелі - 1,2 м на 3 м, з товщиною ізоляцій від 10 до 20 см.

Ціна 200-300 у. о. за 1 кв. м будинку.

Термоблоки

Термоблок – це елемент будівництва у формі порожнистого пінополістирольного блоку з розмірами 1х0,25х0,25 м. Завдяки конструктивним особливостям з окремих блоків легко і швидко складають міцну конструкцію. В порожнину блоку заливають бетон, за необхідності укріплюють за допомогою арматури. Через високу пластичність термоблоків з них можна легко скласти стіни будь-якої форми.

Якщо порівнювати витрати на будівництво термобудинку та традиційного цегляного будинку з аналогічною площею та теплозберігаючими властивостями, то економія може скласти 30-50% вартості.

Система опалення підійде будь-яка, а витрати на опалення скоротяться приблизно вдвічі порівняно з традиційним будинком з цегли чи бетону.

Якщо утеплити стіни, можна зекономити 1,5 тисячі гривень на рік

Термоплита

− Термоплита – це плита з пінопласту, в яку заварено облицювальну плитку. Товщина плити - 9,5 см. Кріплять її до стін з будь-якого матеріалу (дерево, бетон, цеглу, піноблок) на швидко монтажні дюбелі чи саморізи. Монтувати плити можна в будь-коли. Єдине, що розшивку швів - завершальний етап монтажу - бажано проводити за плюсової температури, оскільки там використовується клеєва основа, - розповідає  співвласник компанії  КЛП «Термодім» Вадим Ситніков. - Колір облицювальної плитки може бути будь-який. Таким чином можна і утеплити, і декорувати дім.

Щоправда, термоплити найчастіше використовують для утеплення одно-двоповерхових будинків. Стіни багатоповерхівок утеплити таким чином проблемніше, але можливо.

Теплоізоляційна штукатурка

Альтернативою пінопласту та іншим видам утеплення стін є теплоізоляційна штукатурка. Її застосовують для зовнішнього та внутрішнього утеплення стін чи вирівнювання з ефектом утеплення та звукопоглинання. Її можна наносити на стіни з цегли, бетону, блоків та інших матеріалів і навіть дерево.

Юлія ХОРОШУН, Уляна ДЕЛІКАТНА


Джерело: http://vidido.ua