Вхід

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.

Історичні події

Адміністративним центром і висотною домінантою міста Чернівці є міська Ратуша, якій вже більше 150 років (1847-48гг.). За роки її історії на вежі тріпотіли різні прапори, на фасаді неодноразово змінювалися герби, у залі засідань звучали різні мови, і виносилися вироки злочинцям. Незмінним залишалося головне призначення цієї споруди як резиденції міського самоврядування, відповідального за життєдіяльність міста. Мультикультурність, багатомовність Чернівців відомі далеко за межами Буковини.
Відразу після зведення і до 1914 року (коли місто зайняли російські війська), Ратуша була прикрашена величезним мідно-золотим двоголовим орлом, символом Австро-Угорської імперії. Проте, російські війська зняли орла і відвезли до Москви. На чернівецькій Ратуші встановлено два годинники - на вежі і над центральним входом.
50-метрова вежа ратуші має дуже глибокий фундамент - 6 метрів. За старих часів ратуші європейських міст виконували функції оповіщення міста про пожежі. На башті ратуші чергував пожежний - він показував червоним відрізом тканини в ту сторону міста, де сталася пожежа.
12 листопада 2004 в місті в Чернівцях введена нова традиція: рівно в 12:00 дня на вежу по гвинтових сходах сходить трубач в традиційному народному гуцульському костюмі, і на всі чотири сторони світу грає уривок з мелодії пісні "Марічка".