Вхід

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.

Історичні події

  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: INSERT into captcha_sessions (uid, sid, ip_address, timestamp, form_id, solution, status, attempts) VALUES (0, 'a2236268ada9e2e3762167a63dd5b28a', '54.221.75.115', 1542249686, 'user_login_block', '92d30ff16d7deb73ef9997f889896383', 0, 0) in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 99.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE captcha_sessions SET token='c522e6a2f87f2454a140167cfca63889' WHERE csid=12090437 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.module on line 216.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT status FROM captcha_sessions WHERE csid = 12090437 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 129.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT status FROM captcha_sessions WHERE csid = 12090437 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 129.
  • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE captcha_sessions SET timestamp=1542249686, solution='Q2Ydb' WHERE csid=12090437 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 111.

 Протягом 2017 року у інформаційному просторі соціальної мережі Facebook набула поширення інформація щодо створення найбільшої в Україні інформаційної агенції ВГО «Журналісти проти корупції» (зокрема ...

Автор: 
Liza Kuzmenko

14

Протягом 2017 року у інформаційному просторі соціальної мережі Facebook набула поширення інформація щодо створення найбільшої в Україні інформаційної агенції ВГО «Журналісти проти корупції» (зокрема на сторінках у Facebook зазначеного об’єднання та його керівника Сергія Кота).

Зокрема, ВГО «Журналісти проти корупції» у мережі інтернет поширюється інформація про можливість приєднатися до зазначеного об’єднання, у тому числі і з метою отримання журналістського посвідчення та здійснення журналістської діяльності в рамках антикорупційної діяльності об’єднання.

Комісія не може залишатися осторонь питання можливого зловживання видачою службових посвідчень, як за умови наявності дійсного свідоцтва про реєстрацію інформаційного агентства чи друкованого ЗМІ, так і тим паче, за якого відсутності, якщо мова йде про здійснення таких дій виключно з метою надання певних юридичних переваг тим чи іншим особам за гроші.

Особливо актуально питання отримання «журналістського статусу» постає напередодні передвибочої гонки та самих виборів, оскільки наявність журналістського посвідчення також дає низку прав в рамках виборчого процесу.

У цьому ключі, Комісія з журналістської етики вважає за необхідне відзначити важливість унеможливлення дискредитації журналістської професії в Україні шляхом здійснення будь-якого роду дій, що ставлять на меті отримання службової посвідки журналіста виключно з метою отримання низки преференцій та переваг як у юридичному, так і інших аспектах, оскільки: по-перше, не всі можливі переваги є можливим безобмежно реалізувати; по-друге, такого роду використання прав і свобод визначених для осіб, що насправді  не здійснюють законну професійну журналістську діяльність, дискредитує професію журналіста та унеможливлює подальший захист законних прав і свобод.

Комісія з журналістської етики рекомендує журналістам та об’єднанням не зловживати правами та свободами, для уможливлення їх ефективного застосування у випадках дійсного порушення права на свободу слова. Також Комісія рекомендує усім медіа та журналістським об’єднанням відповідально ставитися до видачі службових посвідчень, що гарантують певні права та обов’язки для журналістів, а останніх просить відповідально ставитися до реалізації таких прав.

Реалізація захисту свої прав у чинному правовому полі дозволить якнайшвидше забезпечити гідну практику застосування правоохоронними органами відповідних кримінально-правових гарантій та убезпечить від додаткових обтяжень та обов’язків у питанні визначення наявності статусу журналіста.

У зв’язку з усім вищевказаним, Комісія приймає рішення про опублікування заяви  про розгляд зазначеної ситуації та зазначених в рамках розгляду рекомендацій та думок з цього приводу на своєму офіційному веб-сайті.

Комісія рекомендує вступникам у такі громадські організації насамперед поцікавитись і перевірити, чи ті громадські організації зареєстровані в установленому законом порядку, чи мають вони право видавати посвідчення, які саме посвідчення, для уникнення потенційних порушень прав журналістів та введення в оману щодо свого статусу та обсягу правових гарантій.

Повне рішення на сайті