Вхід

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.

Історичні події

Церква «Св. Миколая ЧБЕ»

У 1873 році пані Олена Єрмолінська побудувала церкву із каменя разом із дзвіницею за власні гроші Після смерті ії поховали у самій церкві. Недалеко від церкви побудована капличка. У ній поховані родичі Єрмолинської. В капличці знаходяться 4 могили. Тут поховані О. М. Лазо, уроджена Єрмолінська ,П. И. Єрмолінський, М. А. Єрмолінський та В. О. Кочетов. У 1922 році церква була відремонтована. Будинок для сторожа був побудований у 1908 році жителями села Іоном Ротару та Григорієм Гряба. У 1924 році був побудований будинок для священника на сумму 5600 лей. На території церкви знаходиться ще одна могила. Тут поховані два брата: Кравецький Афанасій (помер у 1895 році 15 січня) і Кравецький Олександр (помер у 1908 році).

 

♦ Гідрологічна пам'ятка природи - "Черленівська мінеральна-1 "

Це свердловина № 118, пробурена геологорозвідувальною партією Львівської експедиції. За вмістом іонного складу вода сульфатно-кальцієва. Загальна мінералізація - 2,2 г/л. дебіт не визначений. В даний час горловина запаяна, доступу до води немає. Може використовуватись у фізіотерапевтичній практиці.

Гідрологічна пам'ятка природи - ♦ "Черленівська мінеральна-2 "

Свердловина № 22, що знаходиться на території тваринницької ферми. За складом вода сульфатно-кальцієва-натрієва. Мінералізація - 2,2 г/л, дебіт 286 л/добу. Може використовуватись у фізіотерапевтичній практиці.

 

♦ Чорнівський дендропарк був закладений у 1840 році на площі 8,5 га. Там росло 45 видів дерев та кущів-клени, дуби, тополя, липа, ялина, каштан, кінський, туя. Серед рідкісних екзотиків - гінкго кипариси віком понад 100 років.

Одним з найцікавіших дерев є гінкго дволопасне, у нього дволопасні листки, це саме давнє на нашій планеті голонасінне дерево, воно проростало на нашій планеті ще 250-300 млн років тому в кінці палеозойськой ери і виростало до 30-40 метрів, це дводомне дерево. Зараз ці дерева ростуть тільки на невеликих територіях Східного Китаю.

Насіння вживають для їжі, це лікарська рослина, часто вживається в китайський медицині, воно стійке до пожеж, задимленого повітря, грибкових та вірусних захворювань.

Листки мають дихотомічне розгалуження, запліднення відбувається в опавших листках з дерева в сім'язачатках, між запиленням та заплідненням проходить декілька місяців.

Гінкго в перекладі з китайського означає "срібний абрикос".

Гінкго росте в декількох місцях в м. Чернівці, по Чернівецькому телебаченні вже було декілька передач про цю чудову рослину.