Вхід

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.

Історичні події

 • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: INSERT into captcha_sessions (uid, sid, ip_address, timestamp, form_id, solution, status, attempts) VALUES (0, '85ed93a4f0a30cdc2cd422aec5948388', '54.158.208.189', 1539837621, 'user_login_block', '5c10af06fd48bfeea63d206a66375025', 0, 0) in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 99.
 • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE captcha_sessions SET token='bacfdf7dc6131c8c92df2462ed582b76' WHERE csid=10709227 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.module on line 216.
 • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT status FROM captcha_sessions WHERE csid = 10709227 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 129.
 • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: SELECT status FROM captcha_sessions WHERE csid = 10709227 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 129.
 • user warning: Table './bukovin1_novselu/captcha_sessions' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed query: UPDATE captcha_sessions SET timestamp=1539837621, solution='ZTEar' WHERE csid=10709227 in /var/www/oftenupdated/data/www/novoselitsa.com/sites/all/modules/captcha/captcha.inc on line 111.

Календарна обрядованість

1 Андрія
2 Святителя Миколая Чудотворця
3 Святвечір
4 Різдво Христове
5 Маланка
6 Йордан
7 Вербна неділя
8 Страсний тиждень
9 Великдень
10 Проводи
11 Георгія, Юрія
12 Зелені свята
13 Покрова
14 Храмове свято

 

Храмове свято - 21 листопада

У нашому селі воно відзначається 21 листопада, в день Собору Архістратига Михаїла. Саме в цей день 1894 року був освячений Храм Божий у селі. До цього часу у селі завершують збір урожаю, у домівках і на уборі усе малобути прибрано. Господарі протягом останніх днів усердно готувалися до прийому гостей. Господиня варила, пекла, готувала багато різних страв, щоб було що подати до столу храмарям. У цьому їй допомагали усі члени родини.

Вранці у церкві відбувалася Служба Божа, на яку приходили не тільки жителі нашого села, а сусідніх та інших сіл. А також з’їзджалися священнослужителі з інших храмів. Це придавало особливої урочистості цьому дню. Після відправи у церкві парафіяни розходилися по домівках і запрошували до себе на Храм чужих людей, які були у церкві. Господарі приймали їх за святковим столом, який відображав достаток у домі. А після обіду в центрі села, на толоці розпочинався храмовий данец.

Туди поспішала молодь села, господарі разом із храмарями. Калфа з хлопцями попередньо годилися з музиками, давали завдаток ( гроші, могорич ).

Перший данец танцював калфа із своєю дівчиною. Ніхто не смів гуляти, поки алфа не закінче данец. Аж на другий данец гуляють усі. Парубок замовляв данец для дівки через калфу, платив йому гроші за це. А калфа в свою чергу тоді звертався до музикантів і оголошував ім’я хлопця, що робив своїй дівчині гонор. Бувало, що храмарі залишалися і на другий день Храму гостювати у селі і свято продовжувалось.

У народі день Святого Михайла пов’язується з уявленнями про наближення зими. І тому, якщо цього дня падає сніг, то кажуть, що Михайло в’їжджає на білому коні. Після Михайла закінчувались весілля. За цим днем завбачували і весну. Про це свято складено чимало прислів’їв:

 • Відлига на Михайла – не жди санного шляху до Миколи (19 грудня).
 • Вітер на Михайла з полудня – буде тепло і до півгрудня.
 • Дощем Михайло не прислужив – добру й суху весну наворожив.
 • Зима на Михайла саньми приїхала.
 • Зима після Михайла мости мостить.
 • Іній на Михайла – до великих снігів.
 • Ніч на Михайла ясна – довго триватиме холодна і сніжна зима.
 • Худобу після Михайла переводять на зимову годівлю.
 • Михайло приїжджає на білому коні ( кажуть коли цього дня випав сніг)