Вхід

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.

Історичні події

Новоселиччина – край працьовитих та талановитих людей, таких як: співаки – Софія Ротару, Лілія Сандулеса, Микола Мозговий; композитор Степан Сабадаш; поети – Дмитро Попадюк, Василь Васкан, Йосип Гаврилюк; краєзнавезь Олексій Риндюк; спортсмени – Михайло Марандюк, Георгій Кіріл, Юрій та Роман Паскар, Наталія Лупу, Петро Раца та багато інших.

Наше місто є адмінстративним центром однойменного району та розташоване у південно-східній частині Буковини на лівому березі річки Прут. Люди заселяли ці місця з найдавніших часів. Про це свідчать знайдені знаряддя кам'яного віку. Першим відомим народом, що заселяв наші землі, були гети, пізніше готи, гуни, гепіди, авари, печеніги, а також слов'янські племена тиверців.

Понад 200 років цей край входив до складу Київської Русі, з XII ст. – до Галицького та Галицько-Волинського князівств, а у XIV ст. був захопленний Угорщиною, яка у 1350р. визнала існування Молдовського князівства, куди входила територія району.

У 1514 р. Молдовське князівство загарбала султанська Туреччина і тільки російсько-турецька війна 1768-1774рр. звільнила жителів краю від турків.

У 1812 р. ця територія була приєднана до Росії, а з листопада 1918 р. знаходилась під владою Австрії. З 1919 р. тут панували румуно-боярські загарбники, а з 1940 р. - це частина сучасної України.

Найдавніша письмова згадка про Новоселицю датується 1456 роком.

За даними довідника «Бессарабская область. Список населенных мест по сведениям 1859 года», Санкт-Петербург, 1861 (рос.), на 1859 рік у власницькому містечку Хотинського повіту Бессарабської губернії, мешкало 2081 особа (1056 чоловічої статі та 1025 — жіночої), налічувалось 299 дворових господарств, існували 2 православні церкви, 3 єврейських молитовних будинки, митниця, поштова станція, лісова пристань, відбувались щонедільні базари.

Станом на 1886 рік у власницькому містечку, центрі Новоселицької волості, мешкало 1007 осіб, налічувалось 145 дворових господарств, існували православна церква, синагога, 2 молитовних будинки, школа, лазарет, поштова станція, свічний завод, миловарний завод, 3 кожевених заводи, пивоварений завод, 50 лавок, кордон, 4 постоялих двори, 4 винних погреба, відбувались базари. За 3 версти — кордон. («Волости и важнейшие селения Европейской России». Выпуск VIII. Санкт-Петербург, 1886. (рос.). 

 

Новоселицький залізничний вокзал відомий тим, що у 1915р. з нього почав свою знамениту подорож по Росії відомий американський письменник-публіцист Джон Рід.